Home VIJESTI Preminuo Rijad Šabić iz Breze, mladić čija je ljubavna priča sa Henom...

Preminuo Rijad Šabić iz Breze, mladić čija je ljubavna priča sa Henom Ćurkić dirnula region

17065

Breza u suzama: Preminuo Rijad Šabić, brigadir čija je ljubavna priča nadahnjivala generacije

Vijest koja je danas potresla Brezu i širu ORA zajednicu jeste iznenadna i prerana smrt Rijada Šabića, mladog brigadira iz ovog bosanskog grada, čija je iskrena i nadahnjujuća ljubavna priča s Henom Ćurkić iz Novog Pazara bila simbol nade, zajedništva i vrijednosti omladinskih radnih akcija.

Njihov susret na prošlogodišnjoj ORA “Novi Pazar 2024” bio je mnogo više od običnog poznanstva – bio je početak jedne istinske ljubavne priče, rođene u atmosferi entuzijazma, zajedničkog rada i mladalačkog elana. Među lopatama, pjesmom i brigadirskim drugarstvom, Rijad i Hena su pronašli jedno drugo. Njihova veza krunisana je prosidbom na samom radilištu – trenutkom koji su brigadiri dočekali pjesmom i aplauzima, slaveći njihovu ljubav kao svoju.

Vjenčanje su planirali za 9. august 2025. godine. No, sudbina je ispisala drugačiji scenarij.

Danas je, nažalost, objavljena vijest da je Rijad iznenada preminuo, ostavivši u boli porodicu, prijatelje, kolege i cijelu ORA zajednicu. Mladić vedrog duha, poznat po iskrenom osmijehu, velikom srcu i neumornoj spremnosti da pomogne svakome – otišao je prerano, ostavivši neizbrisiv trag u srcima svih koji su ga poznavali.

Iz organizacije ORA “Novi Pazar 2024” ističu da je Rijad bio istinski primjer brigadira – vrijedan, posvećen, skroman i omiljen među učesnicima. Njegova priča s Henom podsjetila je sve da su radne akcije više od fizičkog rada – one su prostor susreta, prijateljstva, snova i ljubavi.

“Njihov susret nije bio tek slučajnost, već početak priče koja je brzo zadobila dublji emotivni smisao. Iako nas je prerano napustio, Rijad ostaje u našim sjećanjima kao simbol čiste ljubavi i akcijaškog duha,” naveli su iz organizacije.

Detalji o dženazi biće objavljeni naknadno.

Rijad Šabić ostat će upamćen ne samo po ljubavi koju je dijelio, već i po svjetlu koje je unosio u živote drugih.

Neka mu je vječni rahmet i spokoj.